Roligt…

image

…men föga förvånande eftersom det ju faktiskt bara är i början på mars ännu så detta fram-och-tillbaka-vädret kan ju fortsätta ett tag till. De har ju dock lovat varmare dagar redan i helgen, så det är ju härligt om det stämmer.

Jag vet inte om det syns så bra på bilden eftersom jag lägger upp detta via mobilen, men det är – kors i taket – Alice som står där bland grenarna. Jag är helt förundrad över att prinsessan som kan stå inne hela dagar om det kommer en regndroppe på henne väljer att stå ute nu. Hahah – jaja, det är ju det som är tjusingen med lösdrift: de får välja själva.

Upplagt via mobilen

Sömnlös på grund av sorg

Jag gjorde det stora misstaget att kolla på min hyllningsvideo till Fiffi så nu har jag gråtit i över en timme och kan således inte sova. Det har gått lite mer än två år sedan vi fick ta bort henne – när ska smärtan lindras? Det gör fortfarande lika ont. En hyllningsvideo till Ludde har jag inte ens klarat av att göra än eftersom det gör så ont att det känns som om mitt hjärta ska sprängas.