Glömde ju helt att skriva igår att jag laddat upp filmerna från hoppningarna den 6 mars! Kom också på att jag ju glömt att skriva att jag även hoppade Blixten! Jag blev så salig över Alice att jag tycktes glömma allt annat – haha!
Hur som! Hoppade alltså även Blixten (där maxhöjden blev 115 cm) och det gick… sådär. Tyckte han var lite överladdad ena stunden och okoncentrerad nästa, han kändes inte som vanligt riktigt. Sen när jag ridit klart och hoppade av så ställde han sig nästan i panik och kissade en mindre flod, så stackaren hade ju förmodligen varit superkissnödig hela ridpasset! Stackars liten, men det var ju inte lätt för mig att veta… Men, det kan ju ha varit det som var anledningen till att han inte var som vanligt.
Jaja, här är i alla fall länkarna till bägge videorna och som vanligt hittar ni ju även till såväl bildgalleriet som videogalleriet via hemsidan!
